Zobacz również

Powiązane wpisy

Gdzie można wybudować kort tenisowy? Lokalizacja i minimalna powierzchnia

Dodano: 2016-06-13 Przez: admin


 
Marzysz o tym, aby mieć własny kort tenisowy? A może szukasz pomysłu na biznes i chcesz stworzyć kort i zarabiać na jego wynajmie na godziny? Sprawdź z nami, jaka powinna być jego idealna lokalizacja oraz minimalna powierzchnia – to podstawa, gdy myślisz o takiej inwestycji.
 
Kort tenisowy, czyli pole do gry w tenisa ziemnego musi mieć swój określony kształt, wielkość, a także lokalizację. W przeciwnym przypadku nie będzie spełniało kluczowych wymogów i tym samym nie będzie również nadawało się do profesjonalnej gry.
 
Podstawowe wymiary kortu tenisowego
Kort tenisowy ma kształt prostokątny. Długość kortu wynosi 23,77 metra (78 stóp), natomiast jego szerokość to 8,23 metra (27 stóp) w grze pojedynczej i 10,97 metra (36 stóp) dla meczów deblowych.
 
Wymagana jest również dodatkowa przestrzeń wokół pola gry, czyli tak zwane wybiegi tylne oraz boczne. Wybiegi tylne powinny mieć co najmniej 5,5 metra, zaś boczne co najmniej 3,05 metra. Wobec tego cały kort tenisowy powinien posiadać wymiary 34,8 metra na 17,1 metra, ale można również wykonać kort na nieco mniejszej nawierzchni.
 
Lokalizacja kortu tenisowego
Również bardzo ważne jest wybranie odpowiedniego miejsca, gdzie będzie przebiegała budowa kortu tenisowego do gry w tenisa ziemnego. Pod uwagę trzeba wziąć przede wszystkim orientację kortu względem stron świata – w przypadku kortów zewnętrznych orientacja do budowy to północ-południe, ponieważ przy budowie kortu w orientacji wschód-zachód jeden z graczy będzie grał naprzeciwko słońca.
 
Dodatkowo także kort tenisowy nie powinien znajdować się w pobliżu drzew iglastych i liściastych, ponieważ w przeciwnym przypadku jego nawierzchnia będzie szybko pokrywała się igłami lub liśćmi i trzeba będzie je regularnie usuwać.
 
Oczywiście, kort powinien być położony również na płaskim terenie. Jeżeli będzie to teren pochyły, można wykonać jego niwelację, ale zwiększa to koszty dotyczące realizacji całej inwestycji. Firma, która będzie mogła zrealizować dla ciebie usługę, zajmie się wszystkim, aby twój kort tenisowy mógł spełnić wymagania.
 
 
 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy