Zobacz również

Powiązane wpisy

Worki na śmieci – jak kupić te najlepsze?

Dodano: 2016-06-13 Przez: admin


Wydawałoby się, że nie ma nic prostszego niż zakupienie worków na śmieci. Jednak jeżeli nie jesteś całkowicie zadowolony z tych wykorzystywanych obecnie szukasz czegoś lepszego lub też nie rozeznajesz się w różnych typach worków dostępnych teraz na sprzedaż, sprawdź nasz poradnik – dzięki nam łatwiej znajdziesz odpowiednie worki spełniające twoje wymagania.
Pojemność worków na śmieci
Przede wszystkim na początku musisz określić, jaka pojemność worków będzie ci potrzebna – w gospodarstwach domowych najczęściej wykorzystuje się worki o pojemnościach 35 litrów lub 60 litrów, ale dostępne są również worki większe mające pojemność nawet do 240 litrów, niemniej jednak są one używane głównie w przestrzeni publicznej.
Zamykanie worka na śmieci
Gdy już wiesz, jakie worki wybrać, zastanów się, jak chcesz opróżniać kosz – to w dużej mierze kwestia komfortu. W sprzedaży dostępne są takie worki jak:

worki standardowe – nie posiadają specjalnie wykończonych brzegów, dlatego aby je zamknąć, konieczne jest pozostawienie w worku przestrzeni, by móc zawiązać jego krawędź, to najtańszy model

worki z uszami – określane także workami typu bunny czy workami z rogami, sa wykończone specjalnie wykrawanymi uszami, które powodują, że zawiązanie worka jest łatwiejsze, są droższe od worków standardowych

worki z taśmą – to worki, które są wyposażone w taśmę umieszczoną w kanaliku przy brzegu, dlatego w celu zamknięcia worka wystarczy tylko ściągnąć taśmę, dzięki czemu worek może być też wypełniony w całości, są najdroższe, ale również najbardziej wygodne

Rodzaj folii worków na śmieci
Gdy chcesz mieć pewność, że worek będzie odporny na rozerwania, wybieraj modele wykonane z solidnych, grubszych folii – najlepiej dotknąć je w sklepie i sprawdzić, jaka jest ich gęstość. Można kupić również worki z folii biodegradowalnych, które rozkładają się szybciej niż te zwykłe, ponieważ proces rozkładu może być zapoczątkowany już po około 2 latach.
Gdy chcesz kupić tanie worki na śmieci hurtownia oferująca je na sprzedaż będzie najlepszym miejscem. Zakupy można zrobić nawet przez internet.


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy